טלפון כשר – המדריך המלא

טלפון כשר – המדריך המלא
טלפון סלולרי כשר, הוא מכשיר נייד המשמש לשיחות נכנסות ויוצאות בלבד, ללא הודעות SMS, ללא גלישה וללא אפליקציות כלשהם, לרבות מצלמה או נגן מדיה. לרוב מדובר בטלפון מקשים.

מכשיר שכזה, נושא עליו חותמת ‘מאושר ע”י ועדת הרבנים לענייני תקשורת’ ופועל עם כרטיסי סים כשרים בלבד. לרוב חברות התקשורת ישנה ‘קומה’ כשרה של מספרים בעלי קידומת ייחודית המזהה אותם ככשרים ומשמשים לשיחות בלבד. סים כזה ייחסם אם תנסו להכניס אותו למכשיר שאינו כשר.

עד לא מזמן, שוק המכשירים הכשרים הכיל מספר לא רב של דגמים שגם כך, לרוב לא היו מוצלחים יתר על המידה.

כיום, עם התרחבות הביקוש, נכנסו לשוק כמה וכמה יבואנים שמייצרים ומייבאים לארץ מכשירים כשרים ואיכותיים במגוון הולך וגדל של סוגים ורמות.

החלו להופיע דגמים בעלי רכיבים טובים יותר, מה שמאריך את תוחלת החיים של המוצר ומעלה את איכות השימוש;

פותחו מערכות הפעלה נוחים ושימושיים יותר. כמו הקלטת שיחה ושמירתה על גבי כרטיס זיכרון – לדוגמא; או גיבוי אנשי הקשר על גביו של הכרטיס (שימושי מאוד, אגב, למקרה של אבידה או שבר ללא תקנה)

כשאתם באים לקנות פלאפון כשר, בדקו את איכות הרכיבים, את רכיב השמע, למשל; את אורך חיי הסוללה, את השרידות של שקע הטעינה ואת נוחות השימוש במערכת ההפעלה.

דבר נוסף ומרכזי הוא נושא הקליטה.

המכשירים מחולקים לשתי קטגוריות: דור 2 ודור 3. ההבדל הוא בטווח התדרים עליהם המכשיר משדר ובטכנולוגיית התשדורת בה הוא משתמש.

טכנולוגיית דור 3 היא מתקדמת יותר, מתופעלת יותר וכל החברות משתמשים בה.

מה שאין כן בדור 2 בה ייתכנו קשיי קליטה לעיתים בחלק מהחברות וחלק מהחברות – פלאפון ורמי לוי, שרוכבת על התשתית של פלאפון – לא עובדים איתה, מה שאומר שאם תכניסו כרטיס סים של חברות אלו למכשיר הפועל בדור 2 בלבד – לא תוכלו לבצע אף שיחה.

אגב, הפעלת הפלאפון על מצב G3 (דור שלוש), צורכת אנרגיה רבה יותר. לכן במקרים שהדבר אפשרי, מומלץ להוריד את מצב הקליטה ל-G2 (חפשו בהגדרות רשת).

בדרך כלל, מכשירי דור 3 הם איכותיים יותר ומתקדמים גם מבחינת שאר הפרמטרים. קחו זאת בחשבון.
אם נתקלתם במושג ‘תומך כשר’, הכוונה היא למכשיר שאינו כשר (ייתכן אפילו שמדובר במכשיר מקשים פשוט וישן, אך כזה שהמספר הסידורי שלו – ה-IMEI – אינו משויך לרשימת הכשרים) שהותאם באמצעים כאלו ואחרים לקליטת סים כשר ומכיל פונקציות נוספות כמו נגן מדיה או מצלמה.

במקרה כזה, המכשיר יפעל אמנם עם הסים הכשר לביצוע שיחות, אבל לא לשליחת הודעות SMS או שימוש באפליקציות כמו וייז ואחרים.

ישנו מכשיר ספיציפי המכיל שני סימים במקביל: כשר וגם כזה שאינו, המאפשר שליחת הודעות SMS (על ידי סים רגיל) ושיחות; בנוסף, יש בו גם מצלמה ונגן שמע/ הוא נקרא ‘סייף 10’ ומאושר על ידי ועד רבני קארלין.
ישנם גם סמארטפונים המסוננים על ידי מושגח+ או נטספארק שבדגמים מסויימים מכילים שני סימים, כשר ורגיל.

אז בהצלחה בבחירת המכשיר שלכם!
השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.