נטפרי ראשי

שו"ת נטפרי

כתנאי מקדים לשימוש בספק קווי, חובה שתהיה תשתית אינטרנט (ADSL) המסופקת ע”י בזק או תשתית כבלים של הוט או באמצעות חברות המשווקות בשוק הסיטונאי. הספק הקווי פועל על גבי תשתית זו, באמצעות מכשיר בשם “ראוטר”. חיבור קווי מיועד לשימוש במשרד או בבית ומספק חיבור יציב ומהיר..

ייתרון: חיבור יציב וקבוע, ללא הגבלת נפח גלישה. חסרון: יקר [ נדרש תשלום עבור ספק + תשתית] , החיבור הוא נייח ולא נייד.

מודם סלולרי (נטסטיק) הוא התקן המתחבר לכניסת ה-USB במחשב (כמו דיסק און קי), או משדר רשת אלחוטית, המכילים בתוכם כרטיס סים עם תעבורת האינטרנט העוברת דרכו (כמו בטלפון נייד). המעלה בחיבור זה היא האפשרות להתנייד עם החיבור לאינטרנט.

שימו לב! איכות גלישה סלולרית תלויה בגורמים רבים, ולעיתים מהירות הגלישה עלולה להיות איטית במיוחד, ברמה שנעשה קשה לעבוד איתו. על כן, למי שחווה בעיות גלישה באזור שלו, מומלץ להשתמש בחיבור סלולרי רק כשאין אפשרות להשתמש בחיבור קווי. 

אם בכל זאת בחרתם באפשרות הגלישה הסלולרית, מומלץ מאוד לרכוש נטסטיק התומך בדור 4 ולא דור 3. 

שימו לב! נטפרי לא נותנת תמיכה בתפעול הסים והגלישה במכשירים חכמים (סמארטפונים, טאבלטים) ובמערכות ההפעלה android ו-ios, הסים מיועד לשימוש בנטסטיק למחשב בלבד ואף חסום להוצאת וקבלת שיחות 

ייתרון: זול, ונייד וזמין בכל מקום. חסרון: תלוי קליטה סלולרית וייתכן איטיות באזורים מסוימים, חבילת גלישה בד”כ מוגבלת (אך יש חבילות עם נפח גלישה גבוה במחיר משתלם)

 

האינטרנט בנטפרי שונה מכל חברת סינון אחרת. בעוד שבאשר החברות האינטרנט הוא פתוח, ועליו מותקן סינון, בנטפרי האינטרנט עצמו כשר ולכן לא ניתן להתחבר עם סים רגיל / תוכנית רגילה, אלא להתחבר רק דרך ספק מורשה נטפרי.